Heroic 1.1 - en to pt_PT translation catalogue (14 entries)

en: Oops! Page not found
pt_PT: Ups! Página não encontrada

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
pt_PT: Desculpe, mas a página que procura não existe.

en: Back to Homepage
pt_PT: Voltar à página inicial

en: Read More
pt_PT: Ler mais

en: No Comments
pt_PT: Sem comentários

en: One comment
pt_PT: Um comentário

en: % comments
pt_PT: % comentários

en: In
pt_PT: Em

en: Banner setting
pt_PT: Banner

en: Remove banner image from all pages
pt_PT: Remover imagem do banner de todas as páginas

en: Nothing Found
pt_PT: Nenhum resultado encontrado

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pt_PT: Lamentamos, mas nada correspondeu aos seus critérios de pesquisa. Por favor, volte a tentar com palavras-chave diferentes.

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
pt_PT: Heroic é um tema responsivo e multiusos para WordPress. É flexível e adequado para agências, blogs, empresas ou portfólios. A personalização é fácil e directa, com opções que permitem que configure o seu site de forma perfeita para corresponder à sua presença online desejada. Para mais detalhes, visite a ligação https://wordpress.org/themes/quality/. Esperamos que o tema Heroic lhe seja útil.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
pt_PT: Página a toda a largura
