Heroic 1.1 - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

en: Oops! Page not found
pt_BR: Opa! Página não encontrada

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
pt_BR: Lamentamos, mas a página que você está procurando não existe.

en: Read More
pt_BR: Ler mais

en: No Comments
pt_BR: Nenhum comentário

en: One comment
pt_BR: Um comentário

en: % comments
pt_BR: % comentários

en: In
pt_BR: Em

en: Banner setting
pt_BR: Configurações do banner

en: Remove banner image from all pages
pt_BR: Imagem de banner removida de todas as páginas

en: Nothing Found
pt_BR: Nada encontrado

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pt_BR: Nada coincide com seus critérios de pesquisa. Tente outra vez com palavras-chave diferentes.

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
pt_BR: Heroic é um tema WordPress responsivo e multi-propósito. É flexível e adequado para agências, blogs, empresas, corporações ou portfólios. A personalização é fácil e direta, com opções fornecidas que permitem que você configure seu site para se adequar perfeitamente à sua presença online desejada. Para mais detalhes, acesse este link https://wordpress.org/themes/quality/. Esperamos que você ache o tema Heroic útil.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
pt_BR: Página com Largura Total
