Heroic 1.1 - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Oops! Page not found
ja:  ページが見つかりませんでした

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
ja: 申し訳ありませんが、探しているページは存在しません。

en: Back to Homepage
ja: ホームページに戻ります

en: Read More
ja: 続きを読む

en: No Comments
ja: コメントはまだありません

en: One comment
ja: 1件のコメント

en: % comments
ja: %件のコメント

en: In
ja: タグ:

en: Banner setting
ja: バナー設定

en: Remove banner image from all pages
ja: すべてのページからバナー画像を削除する

en: Nothing Found
ja: 何も見つかりませんでした

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ja: ご指定の検索条件に合う投稿がありませんでした。他のキーワードでもう一度検索してみてください。

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
ja: Heroicはレスポンシブで多用途なWordPressテーマです。 組織, ブログ, ビジネス, 企業やポートフォリオに向いています。カスタマイズは提供オプション群をセットアップすることにより理想通りの表現が可能です。皆様にHeroicを有効活用していただければ幸いです。詳細は https://wordpress.org/themes/quality/

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
ja: 全幅ページ
