Heroic 1.1 - en to it_IT translation catalogue (13 entries)

en: Oops! Page not found
it_IT: Ops! La pagina non è stata trovata

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
it_IT: La pagina che stai cercando non esiste.

en: Back to Homepage
it_IT: Torna alla homepage

en: Read More
it_IT: Maggiori informazioni

en: No Comments
it_IT: Nessun commento

en: One comment
it_IT: Un commento

en: % comments
it_IT: % commenti

en: Banner setting
it_IT: Impostazioni del banner

en: Remove banner image from all pages
it_IT: Rimuovi l'immagine del banner da tutte le pagine

en: Nothing Found
it_IT: Nessun risultato

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
it_IT: Non è stata trovata nessuna corrispondenza in base ai criteri di ricerca. Riprova utilizzando parole chiave diverse.

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
it_IT: Heroic è un tema WordPress responsivo e polivalente. È flessibile e perfetto per agenzie, blog, siti aziendali e istituzionali e per portfolio. La sua personalizzazione è facile e intuitiva, con opzioni che ti permetteranno di creare un sito perfettamente in linea con i tuoi obiettivi per una ottimale presenza online. Per maggiori dettagli, la demo è a questo link https://wordpress.org/themes/quality/. Ci auguriamo che tu possa  trovare Heroic molto utile.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
it_IT: Pagina a tutta larghezza (Full-Width)
