Heroic 1.1 - en to fr_FR translation catalogue (14 entries)

en: Oops! Page not found
fr_FR: Aïe ! Page non trouvée

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
fr_FR: Nous sommes désolés, mais la page que vous recherchez n’existe pas.

en: Back to Homepage
fr_FR: Retour à la page d’accueil

en: Read More
fr_FR: Lire la suite

en: No Comments
fr_FR: Aucun commentaire

en: One comment
fr_FR: Un commentaire

en: % comments
fr_FR: % commentaires

en: In
fr_FR: Dans

en: Banner setting
fr_FR: Réglages de la bannière

en: Remove banner image from all pages
fr_FR: Supprimer l’image de bannière de toutes les pages

en: Nothing Found
fr_FR: Rien n’a été trouvé

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fr_FR: Désolé, mais rien ne correspond à vos critères de recherche. Veuillez réessayer avec d’autres mots-clés.

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
fr_FR: Heroic est un thème WordPress réactif et polyvalent. Il est flexible et adapté pour les agences, les blogs, les entreprises, les corporations ou les portfolios. La personnalisation est facile et directe, avec des options fournies qui vous permettent de configurer votre site pour s’adapter parfaitement à la présence en ligne que vous désirez. Pour plus de détails, visitez ce lien https://wordpress.org/themes/quality/. Nous espérons que vous trouverez le thème Heroic utile.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
fr_FR: Page en pleine largeur
