Heroic 1.1 - en to de_DE translation catalogue (13 entries)

en: Oops! Page not found
de_DE: Oops! Seite nicht gefunden

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
de_DE: Es tut uns leid, aber die Seite, die du suchst, existiert nicht.

en: Back to Homepage
de_DE: Zurück zur Homepage

en: Read More
de_DE: Weiterlesen

en: No Comments
de_DE: Keine Kommentare

en: One comment
de_DE: Ein Kommentar

en: % comments
de_DE: % Kommentare

en: Banner setting
de_DE: Banner-Einstellung

en: Remove banner image from all pages
de_DE: Banner-Bild von allen Seiten entfernen

en: Nothing Found
de_DE: Es konnte nichts gefunden werden.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
de_DE: Leider gibt es keine Ergebnisse für deine Suchkriterien. Bitte versuche es noch einmal mit anderen Suchbegriffen.

note: Description of the plugin/theme
en: Heroic is a responsive, multi-purpose WordPress theme. It’s flexible and suitable for agencies, blogs, businesses, finance, accounting, consulting, corporations, or portfolios. Customization is easy and straight-forward, with options provided that allow you to setup your site to perfectly fit your desired online presence. For more details, visit this link https://wordpress.org/themes/quality/. We hope you will find the Heroic theme useful.
de_DE: Heroic ist ein responsives, vielseitig verwendbares WordPress-Theme. Es ist flexibel und eignet sich für Agenturen, Blogs, Unternehmen oder Portfolios. Es läßt sich durch seine Optionen leicht und schnell anpassen, sodass du deine Website perfekt an deine Bedürfnisse deiner Online-Präsenz anpassen kannst. Weitere Details findest du unter https://wordpress.org/themes/quality/. Wir hoffen, das Heroic Theme ist hilfreich für dich.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width page
de_DE: Seite mit voller Breite
